نوشته‌های تازه
دسته‌ها

فرودگاه مشهد کجاست؟

فرودگاه مشهد

فرودگاه، از آن دسته مکان‌های مهمی است که تاثیر بسزایی در رشد اقتصاد، صنعت و حوزه گردشگری دارد. فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد نیز پس از فرودگاه مهرآباد تهران، بزرگترین باندهای آسفالت و بیشترین تعداد پرواز را در سال دارد. انتقال حدود 8 میلیون مسافر در سال، این فرودگاه را به یکی‌از مکان‌های پر اهمیت تبدیل کرده است. در ادامه با تاریخچه، امکانات و آدرس فرودگاه مشهد آشنا می شویم.

اگر به مشهد سفر کردید و قصد دارید تا یک خرید ارزان و با کیفیت را داشته باشید حتما سری به فروشگاه نیکاپوش مشهد بزنید.

فرودگاه مشهد

فرودگاه مشهد در سال 1330 تأسیس‌ گردید و در ابتدا شامل یک پرواز از مشهد به تهران و بالعکس و هواپیماهای آموزشی جهت آموزش دانشجویان خلبانی بود و در سال های قبل از انقلاب، ساختمان‌های ترمینال و برج مراقبت به طور ناقص استفاده می شد که پس از انقلاب این ساختمان‌ها تکمیل گردید.
فرودگاه هاشمی نژاد مشهد دارای 3 ترمینال است که دو عدد از آنها مربوط به پروازهای خارجی و یک عدد دیگر مربوط به پروازهای داخلی است. ترمینال یک که مربوط به پرواز داخلی است حدود 75 درصد از مسافران ورودی و خروجی فرودگاه را شامل می‌شود.
در ترمینال دو که پروازهای خروجی به خارج کشور و ترمینال سه که پروازهای خارجی به داخل کشور را شامل می‌شود، سالانه حدود 2 میلیون مسافر را پذیرا است که رقم قابل توجهی است.

همینطور بخوانید: ترمینال مشهد

فرودگاه مشهد

امکانات

برتری فرودگاه‌ها به تعداد پرواز سالانه و امکاناتی که در فرودگاه وجود دارد، بستگی خواهد داشت. همانطور که قبلا هم  اشاره شد،فرودگاه مشهد یکی از برترین فرودگاه‌ها از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در ایران است. از لحاظ امکانات نیز توانسته به یکی از مجهزترین فرودگاه‌های کشور تبدیل شود که به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم:
  – دارای بزرگترین و مجهزترین مرکز هوانوردی کشور
  – مرکز آموزش علوم و خدمات هوایی کشور
  – سالن بزرگ برای دانشجویان تعمیر و نگهداری
  – دارای چند فروند هواپیما برای دانشجویان رشته خلبانی
  – پارکینگ طبقاتی با ظرفیت بیش از 1000 خودرو
  – دفاتر فروش بلیط و رزرو هتل
  – وجود شرکت‌های حمل و نقل‌ متعدد برای انتقال مسافران
  – رستوران، راهنمای مسافر، اینترنت و… برای مسافران
  – وجود یک عدد جت وی که وظیفه ارتباط بین گیت و هواپیما را دارد.

اگر به مشهد سفر کردید و میخواهید برای دوستان خود هدیه ای بخرید میتوانید مطلب سوغات مشهد را بخوانید.

آدرس فرودگاه مشهد

آدرس فرودگاه شهید هاشمی نژاد

تا اینجا از تاریخچه و امکانات فرودگاه مشهد گفتیم اما «آدرس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد» کجاست؟ یا اصلا چه گونه خود را به این فرودگاه برسانیم؟ فرودگاه هاشمی نژاد مشهد در جنوب شرقی شهر مشهد قرار گرفته که نزدیک به مرکز شهر بوده و تنها 8 کیلومتر با حرم مطهر و مرکز شهر فاصله دارد. اگر وسیله نقلیه همراه دارید، می‌توانید از دو طریق به سمت فرودگاه هاشمی نژاد حرکت کنید. اولین حالت آن است که ابتدا به خیابان امام رضا رفته و به میدان 15 خرداد بروید، سپس بلوار جمهوری اسلامی را تا انتها ادامه دهید تا به بزرگراه کلانتری برسید، سپس با توجه به تابلوهای راهنما، فرودگاه را مشاهده خواهید کرد.
دومین حالت این است که در هر جای شهر مشهد هستید، خود را به بزرگراه کلانتری رسانده و در این مسیر حرکت کنید و به ساده‌ترین حالت ممکن به فرودگاه برسید.
حال اگر وسیله نقلیه ندارید، می‌توانید با تاکسی‌های فرودگاه تماس گرفته و خود را به فرودگاه هاشمی نژاد برسانید. البته در سال 1394، ایستگاه مترو در فرودگاه مشهد تاسیس شد و شما می توانید تنها با سوار شدن خط یک مترو مشهد، در کمترین زمان و کمترین هزینه به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بروید.

شماره تماس فرودگاه مشهد: 0513340001

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Email
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *