نوشته‌های تازه
دسته‌ها

آدرس ترمینال‌های مشهد کجاست

ترمینال مشهد

شاید با ساخت فرودگاه‌های مختلف، تولید قطارهای تندرو و افزایش خطوط راه‌‌آهن، استفاده از اتوبوس برای سفر به شهر و یا کشور دیگر بسیار اندک و محدود شده باشد، اما همچنان بعضی از عوامل همچون عدم وجود فرودگاه و ریل راه آهن در برخی از شهرها، قیمت پایین تری نسبت به هواپیما و قطار و تولید اتوبوس‌های VIP که در برخی موارد از قطار و هواپیما بسیار راحت‌تر است، موجب شده تا عبور و مرور اتوبوس‌ها در ترمینال های مختلف دیده شود. ترمینال مشهد نیز هر ساله مسافران زیادی را پذیرا می شود. در این مقاله لیست بهترین پایانه های مسافربری مشهد همراه با آدرس و اطلاعات کامل آن هارا به شما معرفی می کنیم.

ترمینال مشهد

شهر مشهد که به عنوان پایتخت معنوی ایران شناخته می‌شود، سالانه بیش از 20 میلیون زائر را میزبانی خواهد کرد که این تعداد زائر از چهار طریق هواپیما، قطار، ماشین‌های شخصی و اتوبوس به این شهر مقدس سفر خواهند کرد. بنابراین ساخت و رونق ترمینال و پایانه‌ مسافربری مشهد، مسئله مهم و حائز اهمیتی خواهد بود که خوشبختانه در این شهر، ساخت ترمینال و بهره برداری از آن به طور صحیح انجام شده و اکنون بخش قابل توجهی از ورودی و خروجی زائران از طریق ترمینال‌های مشهد صورت می‌گیرد.
اگر قصد خرید بلیط و سفر با اتوبوس را دارید بهتر است قبل از هرچیز با سه پایانه مسافربری مشهد و امکانات آن ها آشنا شوید.

اگر به مشهد آمدید پیشنهاد میکنیم که حتما سری به فروشگاه نیکاپوش بزنید. این فروشگاه با رویکرد همواره تخفیف امکان خرید پوشاک ارزان و با کیفیت را برای شما فراهم کرده است. برای خرید شلوار مردانه ارزان در مشهد این مقاله را بخوانید.

پایانه مسافربری مشهد

پایانه امام رضا مشهد

بی شک بزرگترین و مجهزترین ترمینال مشهد، مربوط به «پایانه امام رضا مشهد» است که در بین مسافران از محبوبیت زیادی برخوردار می‌باشد. علت این محبوبیت، امکان جابه‌جایی مسافران از اکثر شهرهای ایران به این ترمینال و بالعکس می‌باشد، به طوری که از طریق پایانه امام رضا مشهد، می توان به دورترین نقاط ایران سفر کرد.علاوه بر این، امکاناتی چون پارکینگ روباز وسیع، وجود خوابگاه، رستوران و فروشگاه‌های مختلف، شهربازی برای کودکان و… این ترمینال را به یکی از پرترددترین ترمینال های کشور تبدیل کرده است.
مزیت مهم دیگری که این ترمینال را به ترمینال خاص تبدیل کرده محل قرار گیری آن در شهر مشهد است. این ترمینال در جنوب غرب این شهر و در بزرگراه کلانتری قرار گرفته به طوری که نزدیکترین مسیر را به حرم مطهر و مرکز شهر دارد و دسترسی به آن راحت است.

تلفنآدرس
38599001-7 051بزرگراه شهید کلانتری، میدان انقلاب اسلامی
ترمینال امام رضا مشهد

پایانه مسافربری معراج

پایانه معراج شکل دیگری از پایانه مسافربری مشهد است که تنها با هدف جابه‌جایی مسافران در شمال استان خراسان رضوی و مرکز استان خراسان شمالی ایجاد شده است. این ترمینال مشهد در سال 1390 ساخته شد که حدود 300 دستگاه اتوبوس در این پایانه فعالیت دارند. مسیرهای تردد این پایانه شامل، چناران، قوچان، شیروان، بجنورد، اسفراین و… می‌باشد. از جمله امکانات این پایانه مسافربری مشهد، سه عدد پارکینگ، تعمیرگاه، فروشگاه‌های مختلف، فضای سبز، نمازخانه، سرویس بهداشتی و…است.

اگر به مشهد سفر کردید و میخواهید برای دوستان خود هدیه ای بخرید میتوانید مطلب سوغات مشهد را بخوانید.

تلفنآدرس
36910205 051میدان شهید حسین فهمیده – بلوار توس
ترمینال معراج مشهد

پایانه راه ابریشم، کوچک‌ترین ترمینال مشهد

پایانه راه ابریشم یکی دیگر از پایانه‌های مسافربری مشهد است که در شمال شرق مشهد قرار گرفته و اکنون تنها با هدف  جابه‌جایی مسافران به شهرها و روستاهای شمال خراسان رضوی به کار خود ادامه می‌دهد. مسیرهای تردد اتوبوس و مینی‌بوس های این ترمینال شامل نیشابور، سبزوار، گناباد، خانگیران،دولت آباد سرخس، نقاب، باخرز، درود نیشابور و… است که شهرهای بزرگ تر با اتوبوس و شهرهای کوچک و روستاها با مینی‌بوس تردد می‌شود. علت نامگذاری این ترمینال به پایانه ابریشم این است که در سال‌های آینده، این ترمینال از طریق جاده ابریشم با کشورهای آسیا میانه در ارتباط خواهد بود.

تلفنآدرس
33726418 051مشهد – ابتدای شهرک شهید رجایی
4/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Email
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *