نوشته‌های تازه
دسته‌ها

جمعیت مشهد

تعداد جمعیت کلان شهر مشهد

در این مقاله کوتاه از فروشگاه نیکاپوش مشهد در مورد جمعیت مشهد داده هایی را جمع آوری کردیم تا راهنمای شما مشهدی های عزیز یا علاقه مندان به اخبار مشهد باشیم. استان خراسان رضوی یکی از استان‌های تاریخی و با قدمت کشور ایران است که شامل مراکز تاریخی و فرهنگی فراوانی است. یکی از مراکز مهم استان خراسان رضوی و حتی کشور ایران، شهر مشهد است که عوامل مختلفی از جمله وجود حرم مطهر امام رضا (ع) موجب شده تا جمعیت شهر مشهد رشد چشمگیری داشته باشد و به یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای ایران تبدیل شود.

اگر قصد خرید کاپشن در مشهد از 399 هزارتومان دارید سری به فروشگاه نیکاپوش مشهد بزنید.

جمعیت شهر مشهد چه مقدار است؟

طبق سرشماری رسمی که در سال 1395 توسط مرکز آمار ایران انجام شد، تعداد »جمعیت کلان‌شهر مشهد« سه میلیون و هفتاد و یک هزار و صد و هشتاد و چهار نفر (3.071.184) اعلام گردید که پس از تهران، دومین شهر پرجمعیت ایران لقب گرفت.
طبق پیش بینی که این مرکز کرده است، جمعیت مشهد در سال 1401، با رشد تقریباً نیم‌میلیون نفر، حدود سه و نیم میلیون نفر خواهد بود که در ادامه به عوامل رشد جمعیت در این شهر اشاره می‌شود.

تعداد جمعیت کلان شهر مشهد

این نمودار مربوط به سایت جهانی جمعیت در مورد شهر مشهد می‌باشد که همان‌طور مشاهده می‌شود، جمعیت مشهد روند روبه رشدی داشته و در آینده نزدیک، جمعیت این شهر به 4 میلیون نفر خواهد رسید.

عوامل مؤثر بر افزایش تعداد جمعیت کلان شهر مشهد

رشد جمعیت یک شهر، به عوامل نظیر  شرایط اقتصادی، آب‌وهوایی، فرهنگی و… بستگی دارد. برخی از عوامل، موجب شده است که جمعیت مشهد رشد چشمگیری داشته باشد که به دوتا از مهم‌ترین این عوامل اشاره می‌کنیم.

وجود حرم مطهر رضوی

یکی از مؤثرترین دلایل افزایش جمعیت در مشهد، وجود مرقد امام رضا (ع) در این شهر است که موجب شده بسیاری از مردم از نقاط دیگر ایران به این شهر قدم بگذارند و سکونت کنند.

شرایط اقتصادی مناسب

شهر مشهد سالانه 20 میلیون نفر زائر را پذیراست که این تعداد جمعیت زائر، شرایط مناسبی را برای ایجاد کسب‌وکارهای گوناگون در این شهر فراهم کرده است که همین عامل موجب شده بسیاری از مردم از سایر نقاط ایران به این شهر مهاجرت کنند.

4.3/5 - (40 امتیاز)
اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Email
LinkedIn

2 پاسخ

  1. سپاس از شما برای جمع آوری اطلاعات مفید.

  2. جمعیت مشهد باید همیشه با 30-50 درصد زوار رو هم محاسبه کنه… شهر شلوغی هست قربون امام رضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *