نوشته‌های تازه
دسته‌ها

جنگل جیغ مشهد کجاست؟

راز جنگل جیغ مشهد

وجود مکانی نفرین شده و ترسناک که شما را با ترس و هیجان همراه می‌کند را، تنها در سریال و فيلم‌های ترسناک مشاهده کرده‌ايد و اعتقاد  به وجود چنین مکان‌هایی در دنیای واقعی و حقیقی، کمی سخت و غیرقابل‌باور خواهد بود.

جنگل جیغ مشهد از آن مکان‌هایی است که پس از بازدید آن، متوجه خواهید شد که در دنیای واقعی نیز مکان‌های ترسناک و پر از رمز و رازهای حل نشده وجود دارد که می‌تواند تا روزها شما را درگیر خود کند. با ما همراه باشید تا بیشتر با این مکان عجیب و رازآلود آشنا شویم.

اگر قصد خرید کفش راحتی مردانه در مشهد را دارید پیشنهاد میکنیم سری به فروشگاه نیکاپوش در الماس شرق بزنید.

جنگل مشهد

جنگل جیغ مشهد

جنگل جیغ همانند سایر جنگل‌ها در جهان، مکانی زیبا و دلنواز همراه با زیستگاه انواع جانوران و دارای رودخانه است. این جنگل تا سال 1390، شرایط عادی خود را داشت و هیچ‌گونه اتفاق عجیبی در آن اتفاق نمی‌افتاد. رودخانه‌ای که در این جنگل جاری است به طور فصلی آب درون خشک و یا پرآب می‌شد. یعنی در چند ماه سال دارای آب و در ماه‌های دیگر آن خشک بود. اما از سال 1390 این رودخانه حتی با کاهش محسوس بارش باران و برف، دائماً پر آب شد و دیگر  هیچ‌وقت رودخانه جنگل جیغ مشهد خشک نشد.

این تنها اتفاق ماجرا نیست. درست از سال 1390 به بعد، پس از غروب آفتاب، در این جنگل صدای جیغ یک زن به گوش می‌رسد که تاکنون هیچ‌وقت این صدا قطع نشده است. علت نام‌گذاری جنگل جیغ مشهد نیز به همین دلیل است. این اتفاق تنها پس از غروب آفتاب و تا طلوع خورشید ادامه پیدا می‌کند و در روز، این جنگل مانند سایر جنگل‌ها خواهد بود.

مشهد جاذبه های گردشگری زیادی دارد اگر میخواهید با جاهای دیدنی مشهد بیشتر آشنا شوید این مقاله را بخوانید: بهترین جاهای دیدنی مشهد

جنگل جیغ مشهد در شب

راز جنگل جیغ مشهد

وجود صدایی مانند جیغ یک زن که بسیار واضح و از تمام وجود است، گمانه‌ها و داستان‌هایی را به وجود آورده که نه می‌توان آن را رد کرد و نه می‌توان به‌سادگی آن را باور کرد. به برخی از این نظریه‌ها می‌پردازیم:

نفرین زن در آتش سوخته

صدای جیغی که شب‌هنگام در جنگل جیغ به گوش می‌رسد، به‌گونه‌ای واضح و ازته‌دل است که انگار زنی در آتش سوزانده می‌شود و زن از سوختن خود جیغ و فریاد می‌زند. همین عامل موجب شده تا بسیاری از مردم آن محل به این نتیجه برسند که در این جنگل، زنی در آتش سوخته شده و صدای جیغ حاصل آن، مدت‌هاست در این جنگل مانده است و دنبال قاتل خود می‌گردد.

راز جنگل جیغ مشهد

جنگل جیغ، محل سکونت اجنه و شیاطین

تبدیل‌شدن رودخانه فصلی به رودخانه‌ای که دائم در جریان است و هرگز خشک نشده، برای افرادی که در آنجا سکونت دارند بسیار عجیب و مرموز شناخته می‌شود. ازاین‌رو، این اتفاق را ماوراء طبیعی می‌دانند و دائمی شدن این رودخانه، دلیلی برای زندگی اجنه و شیاطین در این جنگل خواهد بود.

جنگل جیغ ترسناک

وجود تعداد بسیار زیادی جیرجیرک، عامل صدای جیغ این جنگل

پس از آغاز ماجرا از سال1390، نگرانی زیادی برای مردم آن اطراف به وجود آمد، به‌طوری که بسیاری از افراد از آن محل مهاجرت کردند. این عامل موجب شد تا کدخدای روستاهای اطراف جنگل جیغ مشهد به سراغ شهرداری طرقبه بروند و در مورد حل این مشکل با آنها همکاری کنند.

سرانجام پس از گذشت چند روز و بررسی شرایط توسط کارشناسان، به این نتیجه رسیدند که این صدای جیغ حاصل تعداد بسیار زیادی از جیرجیرک‌هایی است که بر روی درختان قرار می‌گیرند. چون صدای جیغ در شب اتفاق می‌افتد و این جانداران نیز تنها در شب به فعالیت می‌پردازند، می‌توان این مورد را دلیل منطقی برای «راز جنگل جیغ مشهد» دانست. اما همچون سایر نظریه‌ها، دلایلی وجود دارد که این احتمال را کم‌رنگ می‌کند. اول اینکه بسیاری از افراد که در شب به این مکان رفته‌اند، هیچ‌گونه اثری از این موجودات مشاهده نکرده‌اند.  مورد دوم اینکه این حشرات پرسروصدا، پس از 40 روز می‌میرند، بنابراین باید بر روی زمین جسد این موجودات مشاهده شود که هیچ اثری از آنها نیست.

به‌هرحال این گمانه‌زنی‌ها در مورد راز جنگل جیغ همچنان ادامه دارد که بسیاری از این موارد بر پایه خرافات و یا بر پایه دلایل علمی غیرمنطقی خواهد بود.

آدرس و داستان جنگل جیغ مشهد

لوکیشن جنگل جیغ مشهد

این جنگل در بخش طرقبه و در روستای سربرج این شهر قرار دارد که فاصله این روستا تا مرکز شهر مشهد حدود 32 کیلومتر خواهد بود. برای یافتن لوکیشن جنگل جیغ مشهد، ابتدا به شهرستان طرقبه رفته و باتوجه‌به تابلوهای راهنما، مسیر منتهی به این جنگل را بیابید.

روستا سربرج مشهد
روستا سربرج مشهد
4.5/5 - (12 امتیاز)
اشتراک گذاری
Telegram
WhatsApp
Email
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *